Történelem: Olasz Szuperkupa

Olasz Szuperkupa történelem

Az Olasz Szuperkupa a Serie A-t és a Coppa Italiát megnyerő csapat közötti megmérettetés.

1. Olasz Szuperkupa 1995

1996. január 17, Delle Alpi, köd, a Juventus és a Parma, az Olasz Kupa győztese mérkőznek meg egymással. A Juventus 1-0-s győzelmet arat.

A Juventus kezdője: Peruzzi, Ferrara, Tacchinardi, Vierchowod, Torricelli, Conte, Paulo Sousa, Deschamps, Ravanelli, Vialli.
A Parma kezdője: Bucci, Mussi, Fernando Couto, Sensini, Cannavaro, Di Chiara, Baggio D., Brambilla, Crippa, Zola, Stoichkov.
A mérkőzés bírója Ceccarini Livornóból.

A gólt Vialli szerzi az első félidő 33. percében, a győzelemmel a Juventus megszerzi első győzelmét az először az 1987-88-as szezonban megrendezésre kerülő megmérettetésen.

A győztes csapat:
Peruzzi, Ferrara, Vierchowod, Toricelli, Conte, Paulo Sosa, Carrera, Deschamps, Ravanelli, Vialli, Di Livio, Del Piero, Rampulla.

Edző: Marcello Lippi

2. Olasz Szuperkupa 1997

1997. augusztus 23. A Delle Alpiban kerül sor az olasz bajnok Juventus és az Olasz Kupa győztese, a Vicenza közötti mérkőzésre.

A Juventus kezdője: Peruzzi, Birindelli, Ferrara, Montero, Pessotto, Conte, Deschamps, Zidane, Di Livio, Inzaghi, Del Piero.

Guidolin Vicenzája az első félidőben ellenáll a Juventus rohamainak, azonban a második félidő elején kapitulál, miután az új szerzemény, Inzaghi betalál, majd néhány perccel később meg is duplázza az előnyt. Conte gólja jelenti a végeredmény megszületését, mely 3-0. Lippi csapata második alkalommal nyeri meg az Olasz Szuperkupát.

Peruzzi, Birindelli, Ferrara, Montero, Pessotto, Conte, Deschamps, Zidane, Pecchia, Di Livio, Inzaghi, Carrera, Del Piero, Padovano.

3. Olasz Szuperkupa 2002

2002. augusztus 25, Tripoli. Ismét a Juventus és a Parma találkozik egymással az Olasz Szuperkupában. A mérkőzésre a „Június 11.” stadionban kerül sor.

A Juventus kezdője: Buffon, Thuram, Iuliano, Montero, Moretti, Camoranesi, Tacchinardi, Baiocco, Nedved, Salas, Del Piero.
A Parma kezdője: Frey, Diana, Ferrari, Bonera, Falsino, Marchionni, Lamouchi, Donati, Nakata, Di Vaio, Adriano.
A mérkőzés játékvezetője Farina.

Del Piero szerzi meg a vezető gólt a 38. percben, ám Di Vaio a 64.-ben egyenlít. Del Piero a 73. percben ismét betalál, beállítva ezzel a 2-1-s végeredményt, mellyel a Juventus harmadjára hódítja el az Olasz Szuperkupát.

Buffon, Thuram, Iuliano, Montero, Moretto, Birindelli, Camoranesi, Brighi, Baiocco, Nedved, Salas, Zalayeta, Del Piero.

4. Olasz Szuperkupa 2003

2003. augusztus 3, New York, Giant Stadium. Az Olasz Szuperkupában az olasz bajnok Juventus és az Olasz Kupa győztese, a Milan néz egymással farkasszemet. Mindenekfelett ez a mérkőzés a Bajnokok Ligája döntőjének visszavágója, arra a mérkőzésre egyébiránt Manchesterben került sor, és az AC Milan büntetőkkel győzött.

A Juventus kezdője: Buffon, Birindelli, Legrottaglie, Iuliano, Zambrotta, Tacchinardi, Appiah, Miccoli, Nedved, Del Piero, Trezeguet.
A Milan kezdője: Abbiati, Cafu, Nesta, Maldini, Kaladze, Rui Costa, Pirlo, Gattuso, Seedorf, Shevchenko, Inzaghi.
A mérkőzés játékvezetője Collina.

90 perc és 0 gól. A 2*15 perc ráadásban a Milan megszerzi a vezetést Pirlo büntetőjével, ám kevesebb, mint egy percen belül Trezeguet egyenlít. Következnek a büntetők, Di Vaio (aki Del Piero helyett lépett a pályára), Trezeguet, Birindelli, Camoranesi (Miccolit váltotta) és Ferrara (Iuliano helyére érkezett) betalálnak. A Milanból Brocchi ront, így a Juve negyedik alkalommal nyeri meg a trófeát.

Buffon, Birindelli, Legrottaglie, Iuliano, Ferrara, Zambrotta, Tacchinardi, Appiah, Camoranesi, Nedved, Del Piero, Di Vaio, Trezeguet.