Mindössze néhány nappal az Atletico Madrid ellen aratott diadalt követően, a Bianconeri enervált játékkal, 2-0-ás vereséget szenvedett Genovában. Massimiliano Allegri a sajtótájékoztatón foglalta össze a látottakat.
“Nem ilyen Juventusra számítottam. Nem nyújtottunk jó teljesítményt, számos hibát elkövettünk, aztán meg gólt kaptunk a semmiből.” – kezdte Allegri.
“Ahogyan tettük a kupában az Atalanta ellen, ezúttal is a lehető legjobb meccset sikerült kiválasztanunk a vereségre, hiszen közvetlenül a válogatott szünet előtt történt, szóval lesz elég időnk kikapcsolni és pihenni.
Nem vitás, az a teljesítmény, amit kedden az Atletico ellen nyújtott a csapat, sokat kivett a srácokból. Számos kockázatot vállaltunk az első félidőben, de aztán a másodikban már jobban játszottunk. Aztán amikor már úgy tűnt hogy irányítjuk a meccset, bekaptuk a gólt és minden megváltozott.
Nem nyújthatsz minden mérkőzésen kiemelkedőt. Úgy gondolom, ha valami, akkor ez a vereség jót fog tenni és fel fog minket rázni. Azt gondoltuk, hogy már megnyertük a Scudettót, azonban ez még nem következett be. További öt győzelemre van még szükségünk, és reménykednünk kell, hogy a Napoli pontokat hullajt majd.
Lehetetlen minden meccset megnyerni, mindig is ezt mondtam, szóval nem kell drámázni ezen. 28 meccset játszottunk, ebből pedig 24-et megnyertünk, ez azért nem olyan rossz.
Tulajdonképpen boldog vagyok Sturaro miatt, mert ha már valakinek gólt kellett lőnie ellenünk, örülök hogy ő volt az. Ő egy remek srác. Rengeteget szenvedett, közel egy évet kihagyott a sérülése miatt, szóval azt hiszem megérdemelte a gólját.”
football-italia.net